Hlavní navigace

Duben a květen ve znamení konferencí o digitální televizi

27. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
27. 2. 2008

Nejen server DigiZone.cz připravuje na letošní jaro odbornou konferenci věnovanou digitalizaci televizního vysílání. Po celý duben a květen proběhne hned několik obdobných akcí. Nejprve 7. a 8. dubna proběhne v Hradci Králové tradiční akce Internet ve státní správě a samosprávě, na které se čeká rovněž diskuse na téma digitální televize. Účast přislíbil i předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák.

Krátce po IV. kulatém stolu DigiZone.cz, který změnil termín konání na čtvrtek 10. dubna, se sejdou odborníci na digitalizaci 28. a 29. dubna na konferenci Digitální televize v pražském hotelu Diplomat. Tradiční akce IIR se zaměří na všechny typy digitálního vysílání včetně digitálního rozhlasu a jeden den věnuje speciálně televizi přes internetový protokol (IPTV).

Česká asociace elektronických komunikací svolala na 6. května svoji výroční konferenci, kterou tentokrát zaměří na revizi evropské směrnice Televize bez hranic či digitální televizi pro mobilní telefony. Vrátí se také k rozšíření počtu povinně šířených programů v základní programové nabídce kabelových operátorů a část akce věnuje satelitnímu vysílání. Asociace rovněž pořádá už tento čtvrtek 28. února v Poslanecké sněmovně seminář věnovaný směrnice o audiovizuálních mediálních službách.

CIF 24 - tip - superearly cena

12. května proběhne v rámci konference iCT Day 2008 další diskusní setkání Milníky digitální televize pod taktovkou vydavatelství Sdělovací technika. Poslední takto nazvaný seminář proběhl letos v lednu a Sdělovací technika jej tradičně pořádá také na podzim v rámci brněnského veletrhu Invex.

Po podzimní přestávce se 15. a 16. května uskuteční další Českokrumlovská mediální konference pod taktovkou serveru Česká média a Regionální televizní agentury. Letos se akce zaměří na veřejnoprávní média a slibuje exkluzivní moderátory: Miloše Čermáka, Václava Moravce či Martina Veselovského. Na 22. května pak naplánovala Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace další ročník konference DIGImedia, jejímž mediálním partnerem je server DigiZone.cz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).