Hlavní navigace

Důležitý krok pro polskou digitalizaci: Multiplex 1 má technického operátora

28. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 7. 2011

Včera, tedy 27. července, došlo ke stvrzení smlouvy mezi polskou veřejnoprávní televizí TVP a telekomunikačním operátorem Emitel o vybudování tamního prvního digitálního terestrického multiplexu. Stalo se tak v budově Ministerstva infrastruktury a pod dokument své podpisy připojili jeho šéf Cezary Grabarczyk a státní tajemnice Magdalena Gaj.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Polský multiplex 1 nabídne do Eura 2012 nekódovaný kanál v HD rozlišení

Smlouva, kterou svým podpisem již dříve stvrdili šéf Telewizje Polska Juliusz Braun a ředitel telekomunikačního operátora Emitel Przemyslaw Kurczewski, staví právě tuto společnost do role telekomunikačního operátora multiplexu 1. Dokument garantuje šíření programů TVP 1, TVP 2 a TVP Info (lokální verze dle konkrétního regionu) a komerčních kanálů Eska TV, U-TV, ATM Rozrywka a Polo TV. V síti se počítá také se šířením veřejnoprávní stanice TVP v HD rozlišení. Díky podepsání tohoto pro polskou digitalizaci významného dokumentu, může začít plánování výstavby multiplexu 1. Emitel s ním chce naše severní sousedy pokrýt do fotbalového Eura 2012. S výstavbou začne již 15. prosince letošního roku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).