Hlavní navigace

Zdeněk Duspiva: Vláda by mohla TPP přijmout ještě v březnu

17. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 3. 2008

Ještě do konce března by mohla vláda projednat a přijmout Technický plán přechodu na zemské digitální televizní vysílání (TPP). Tvrdí to Zdeněk Duspiva, předseda Národní koordinační skupiny pro digitalizaci při ministerstvu vnitra, která funguje jako poradní orgán vlády pro digitalizaci. Návrh TPP od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) nyní posuzuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

DOKUMENT: Co obsahuje finální návrh Technického plánu přechodu?

ICTZ23

Myslím si, že ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu existuje snaha o co nejmenší zásahy a o co nejpozitivnější přístup. Podle mě je reálné, že by se TPP mohl ještě v březnu dostat na jednání vlády, řekl Duspiva serveru DigiZone.cz. Od ministerstva poputuje TPP na Legislativní radu vlády a z ní pak na samotnou vládu. Teprve po jeho projednání a schválení kabinet začnou současným televizím běžet lhůty pro přihlášení k harmonogramu digitalizace.

Rozhovor s národním koordinátorem digitalizace Zdeňkem Duspivou o TPP, státní informační kampani, prováděcích vyhláškách a Koalici pro digitální vysílání čtěte zítra na DigiZone.cz

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.