Hlavní navigace

DVB-T v Británii pokořilo hranici deseti milionů přijímačů

13. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
13. 3. 2006

Platforma bezplatné zemské digitální televize ve Spojeném království, Freeview, přilákala od startu vysílání v říjnu 2002 už deset milionů zákazníků, kteří si koupili set-top-box nebo televizor s digitálním ladicím obvodem. Současná Británie má 6,4 milionu domácností, které sledují DVB-T. Rozdíl mezi oběma čísly má jednoduché vysvětlení – někteří lidé si koupili více přijímačů do jedné rodiny a další si za více než tříleté období svůj set-top-box nebo televizor už alespoň jednou vyměnili. Podle serveru Broadbandtvnew­s.com za úspěchem stojí integrace digitálního tuneru do dalšího druhu dnes oblíbené elektroniky – do televizorů s plochou obrazovkou (ať už LCD, nebo plazmovou). Na úspěchu se podílejí také stále dostupnější osobní videorekordéry, které umožňují např. odejít od rozkoukaného pořadu a vrátit se zpět k ději ve stejnou chvíli, kdo ho člověk opustil.

Pro srovnání: LCD a plazmové televize prodávané v České republice zatím rozhodně nemají digitální ladicí obvod jako standard a je spíš překvapení, když ho televizor obsahuje. DVD rekordér nebo video, které by měly tuner DVB-T ve svojí výbavě, DigiZone.cz na českém trhu zatím neviděl. Proto doporučujeme: Než budete platit 60 tisíc za nové LCD nebo osm tisíc za rekordér DVD, informujte se u svého prodejce, zda je přístroj vybavený i na příjem DVB-T a bude-li vám fungovat i po vypnutí analogového vysílání.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).