Hlavní navigace

Dvořák, ČTÚ: Udělali jsme kus práce

17. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 3. 2009

Dnes se v Praze koná druhý workshop Českého telekomunikačního úřadu pořádaný při příležitosti přechodu na digitální vysílání. Jako první vystoupil předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák. Ten řekl, že v současné době zbývá 969 dnů k tzv. black out, tedy totálnímu vypnutí analogového vysílání. ČTÚ se domluvil s ČSÚ na několika otázkách, které budou zařazeny do průzkumu pro obyvatele, a úřad je pak vydá ve třetí zprávě k vyhodnocení přechodu na digitální vysílání.

Dvořák řekl, že v současné době nemá 40 % obyvatel možnost sledovat digitální televizi, 12 % má možnost sledovat pouze jednu síť a 60 % může sledovat alespoň jednu síť. Předseda Rady ČTÚ také úřad chválil. Myslím, že jsme kus práce udělali, řekl Dvořák. Byla připravena např. 1. Zpráva o přechodu na digitální vysílání. V letošním roce má ČTÚ v plánu vydat už 3. Zprávu o přechodu, kterou chystá na září.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).