Hlavní navigace

Dvořák, ČTÚ: Úřad se za tři roky významně posunul vpřed

18. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 5. 2009

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu Pavel Dvořák dnes bilancoval své působení ve funkci, protože nedávno byl znovuzvolen do této pozice. „Postup, který zvolil úřad při procesu digitalizace, myslím si, funguje,“ řekl Dvořák. Ten také řekl, že je rád, že se podařilo zahájit diskusi na téma digitální dividendy a úřad zorientovat směrem k reálným zákazníkům.

BRAND

Co se týká transparentnosti úřadu, Dvořák si pochválil, že od roku 2006, se vydávají pravidelné měsíční monitorovací zprávy a pravidelně se začalo pracovat s veřejnými a poloveřejnými workshopy za účasti laické veřejnosti i různých asociací. „Myslím si, že v tomto směru se úřad významně posunul oproti minulosti,“ konstatoval předseda Rady ČTÚ. Úřad chce naopak ukončit účast na komerčních akcích. „Budeme se účastnit pouze akcí, které jsou pořádány vhodnými asociacemi,“ dodal.

„Jsem rád, že za poslední tři roky se podařilo narovnat vztahy mezi ČTÚ a RRTV, a doufám, že to nebylo pouze složením těchto orgánů,“ pochválil si Pavel Dvořák, ale zároveň konstatoval, že do budoucna je zapotřebí naučit se dělat souhrnné analytické zprávy, které by lépe umožnily, aby byl úřad připraven na určitou situaci. „Myslím, že to k tomu docela patří,“ řekl předseda Rady ČTÚ. Orgán chce nadále věnovat pozornost digitalizaci, digitální dividendě a všemu šíření, které s ním souvisí.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).