Hlavní navigace

Petr Dvořák si přivádí do ČT svoji pravou ruku z Novy: Milana Cimirota

5. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 10. 2011

Nejbližší spolupracovník Petra Dvořáka z doby jeho působení v televizi Nova, někdejší finanční a provozní ředitel Milan Cimirot, který býval i jednatelem společnosti CET 21, vlastníka vysílací licenci Novy, bude novým finančním ředitelem České televize. Na dnešním veřejném zasedání Rady ČT to oznámil sám Dvořák. Cimirot ve funkci nahradí Lujzu Oravcovou, která rezignovala k 30. září a z ČT k tomuto datu i odešla.

K TÉMATU: Potvrzeno: Zdeněk Šámal se vrací do České televize vést program ČT 24

Dneškem jsem zahájil změny ve vedení České televize, které jsem slíbil po svém zvolení do funkce generálního ředitele, prohlásil Dvořák před Radou ČT. V první etapě jsem nahradil manažery, kteří opustili funkce na konci září. Nyní chci mluvit s ostatními lidmi na prvním stupni řízení, abych mohl následně dokončit sestavení nového týmu, který povede Českou televizi v následujícím období, dodal. Nového obchodního ředitele, který má nahradit odstupivšího Roberta Kvapila, Dvořák zatím nevybral.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich povede program ČT, Nová média převezme Pavlína Kvapilová

Milan Cimirot pracoval pro majitele Novy, mediální skupinu CME, již od roku 1994, kdy televize Nova zahájila vysílání. Na Nově skončil v roce 2010, stejně jako Petr Dvořák.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.