Hlavní navigace

eBay chce více oslovit zákazníky i z České republiky

17. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetová aukční síň eBay se hodlá ve větší míře zaměřit na vybrané evropské trhy a do konce března spustí svou maloobchodní platformu v České republice, Švédsku, Dánsku, Norsku, Řecku a Rusku. Tyto země byly dle prohlášení firmy vytipovány na základě současné poptávky o služby eBay. Uživatelé ze zmíněných zemí budou mít k dispozici eBay ve svém rodném jazyce. Cílem je podpoření přeshraničních nákupů a právě kvůli tomu bude automaticky pro zákazníky ze zmíněných zemí dostupný také platební…

Internetová aukční síň eBay se hodlá ve větší míře zaměřit na vybrané evropské trhy a do konce března spustí svou maloobchodní platformu v České republice, Švédsku, Dánsku, Norsku, Řecku a Rusku. Tyto země byly dle prohlášení firmy vytipovány na základě současné poptávky o služby eBay. Uživatelé ze zmíněných zemí budou mít k dispozici eBay ve svém rodném jazyce. Cílem je podpoření přeshraničních nákupů a právě kvůli tomu bude automaticky pro zákazníky ze zmíněných zemí dostupný také platební systém PayPal.

PayPal je pro české uživatele k dispozici už nějaký ten pátek, ovšem bez lokalizace. Jestli prezentované plány eBay znamenají, že se Češi dočkají po letech jeho zpřístupnění v češtině, však zatím není jasné. Nová obchodní platforma zákazníkům umožní pouze nákup zboží za pevné ceny. Právě na tuto formu obchodu nyní eBay zaměřuje svou pozornost. Zájmu eBay o české nakupující jsme se věnovali již v dřívějším článku eBay míří konečně do Česka. (Reuters via Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.