Hlavní navigace

eBay nakupuje a propouští

Mezinárodní gigant na poli internetových aukcí oznámil akvizice dvou společností a masivní propouštění zaměstnanců. Významnější z obou akvizicí je internetový platební systém Bill Me Later, za který společnost údajně zaplatila miliardu amerických dolarů (820 mil. v hotovosti, ostatní formou vlastních akcií). Bill Me Later by měl v portfoliu eBay představovat alternativu k placení prostřednictvím PayPalu, který společnost taktéž vlastní. Od něho se platební systém Bill Me Later liší zaměřením na…
Karel Wolf 7. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mezinárodní gigant na poli internetových aukcí oznámil akvizice dvou společností a masivní propouštění zaměstnanců. Významnější z obou akvizicí je internetový platební systém Bill Me Later, za který společnost údajně zaplatila miliardu amerických dolarů (820 mil. v hotovosti, ostatní formou vlastních akcií). Bill Me Later by měl v portfoliu eBay představovat alternativu k placení prostřednictvím PayPalu, který společnost taktéž vlastní. Od něho se platební systém Bill Me Later liší zaměřením na firemní klientelu a možností postupného splácení. Druhou akvizicí je dánská společnost spravující servery dba.dk a bilbasen.dk, od nich si společnost pro změnu slibuje až 186 milionů nových návštěvníků svých aukcí.

Pro někoho možná poněkud méně potěšitelnou zprávou je ohlášení postupného zeštíhlování. eBay hodlá propustit kolem 1 000 svých stálých zaměstnanců a ukončit spolupráci s několika stovkami externích spolupracovníků. Propouštění by mělo probíhat celosvětově a postihne celkem 20 zemí. eBay tímto krokem plánuje ušetřit až 150 milionů dolarů ročně. (Yahoo News)