Hlavní navigace

EBU i jiní jednali o postupu při zavádění digitálního rozhlasu

5. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 9. 2008

Jak na svém blogu informuje národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva, sdružení pro digitální technologie EICTA (The European Digital Technology Industry Association) se podařilo vytvořit dohodu s Evropskou vysílací unií EBU a sdružením WorldDMB na společném postupu při rozvoji digitálního rozhlasu a jeho podpoře. Duspiva uvádí, že obsahem dohody je mj. specifikace pro technologické standardy skupin DAB, DAB+ a DMB a členění na tři hlavní profily – standardní využití, tzv. rich media (do volného překladu drahé přijímače) a na multimediální přístroje.

Cílem dohody je vytvořit funkční a jednotný technologický projekt, který by měl umožnit komplexní rozvoj digitálního rozhlasu. Zatím se cesta formou administrativních kroků například ze strany EK v praxi příliš nedaří naplňovat. Krok, který je iniciativou i ze strany výrobců a vývoje, lze tak považovat do jisté míry za podporu politické vůle na společném postupu, míní Duspiva a doplňuje, že digitálnímu rozhlasu se bude na nadcházejícím jednání věnovat také Národní koordinační skupina za účasti zástupců veřejnoprávního Českého rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.