Hlavní navigace

DMB

Vše o vysílání videosignálu pomocí DAB infrastruktury.

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.

14. 6. 2017 15:00
Doba čtení: 1 minuta

Prima family minulý týden na nejhorších číslech za letošní rok, ČT 24 na nejlepších

UVNITŘ TABULKY – Mimořádné povodňové zpravodajství udělalo z ČT 24 čtvrtou nejsledovanější televizi v zemi. Ohrožovala pozici trojky, na které byla Prima family.

Doba čtení: 3 minuty

Digitalizace je na příští tři roky pasé, tvrdí nový šéf Českého rozhlasu

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace: Rozhlasová digitalizace začne dřív, už v roce 2020

Doba čtení: 2 minuty

Televizní digitalizace končí, rozhlasová teprve začíná

O digitálním vysílání se u nás mluví především v souvislosti s televizemi. Jakékoli zmínky o digitálním rozhlasu vždycky končily na konstatování, že na rozdíl od televizí není přechod rádií na digitální šíření signálu vynucený, není třeba vypínat analogové FM pásmo a tudíž se do digitálního rozhlasového vysílání nikdo příliš nehrne. Ona je to svým způsobem pravda: jedinou firmou, která se už léta snaží uvést digitální rozhlas v Česku do praxe, je příbramská společnost Teleko podnikatele Tomáše Řapka, bývalého šéfa odboru kmitočtového spektra Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Doba čtení: 6 minut

Městské multiplexy digitálního rozhlasu ovládnou České Radiokomunikace

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace, Teleko a RTIcz usilují o městské multiplexy DAB

Doba čtení: 2 minuty

V září zavedeme digitální rozhlas v Brně a Ostravě, slibuje šéf firmy Teleko

Od dubna letošního roku lze po letech testování v Praze naladit řádné digitálního rozhlasové vysílání. Provozuje ho příbramská společnost Teleko, která na jaře získala od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) oprávnění provozovat krajské rozhlasové multiplexy i v Moravskoslezském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Libereckém a Ústeckém kraji. „Pracujeme na zahájení vysílání v Brně a Ostravě, další regiony přijdou potom,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz majitel a jednatel Teleka Tomáš Řapek.

Doba čtení: 15 minut

Český rozhlas uvažuje o digitálním vysílání na Moravě. Čeká na nabídky operátorů

Celoplošného digitálního vysílání Českého rozhlasu v rozhlasových formátech DAB a DAB+ se zřejmě jen tak nedočkáme. Ačkoli Český telekomunikační úřad (ČTÚ) udělil již začátkem letošního roku kmitočty krajským rozhlasovým multiplexům, žádný z novopečených operátorů dosud nebyl schopen veřejnoprávnímu rozhlasu předložit obchodní nabídku na toto vysílání. Český rozhlas by přitom chtěl kromě Prahy a Příbrami, kde digitálně vysílá od letošního dubna, šířit digitální signál také v některé z moravských metropolí. Zájem má o Brno nebo Ostravu.

Doba čtení: 8 minut

ČTÚ: Digitální rozhlas od Teleka v Praze je nad kmitočtový plán

Doba čtení: 2 minuty

Digitální rozhlas odstartoval. Zatím ho naladíte jen v Praze a Příbrami

Přesto, že oprávnění pro zemské digitální rozhlasové vysílání v Praze a středních Čechách získaly České Radiokomunikace, jako první začala v metropoli vysílat konkurenční firma Teleko. Získala totiž dvě individuální oprávnění od Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ), jež se vztahují na Prahu a Příbram, kde Teleko sídlí. Oproti dosavadním testům digitálního rozhlasu jde tentokrát o řádné vysílání, které nebude po několika týdnech přerušeno. Obsah rozhlasových multiplexů tvoří jak stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu, tak komerční Dance rádio a křesťanské rádio Proglas.

Doba čtení: 7 minut

Digitální rozhlas odstartoval v Praze a Příbrami, už nejde o dočasný test

Doba čtení: 2 minuty

Některé tablety umožní v budoucnu také příjem digitálního rozhlasu

Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace získaly kmitočet pro digitální rozhlas v Praze

11. 3. 2011 13:02
Doba čtení: 1 minuta

Digitální rozhlas v západních a jižních Čechách zavede firma RTI cz

Doba čtení: 1 minuta

Finalisté konkurzu na šéfa Českého rozhlasu zcela pominuli digitalizaci

Doba čtení: 2 minuty

Brno a Ostrava by se měly jako první dočkat digitálního rozhlasu DAB a DAB+

Doba čtení: 1 minuta

Pět krajských multiplexů pro digitální rozhlas získala firma Teleko

Doba čtení: 2 minuty

Digitální rozhlas čeká další zdržení: odvolání neúspěšných žadatelů o multiplexy

Výběr provozovatelů prvních krajských sítí pro zemský digitální rozhlas se zřejmě protáhne. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zatím pouze konstatoval, které firmy nabídly v dražbě za kmitočty nejvíce peněz, podle jeho předsedy Pavla Dvořáka se ale ostatní mohou proti výběru úřadu odvolat, a to dokonce hned dvakrát. Samotní účastníci tendru jsou také zatím opatrní a nechtějí svoje plány s krajskými multiplexy příliš komentovat. Mírně sdílnější jsou jejich budoucí klienti: Český rozhlas počítá s digitálním vysíláním hned v několika krajích, firma Lagardere zřejmě jen v Praze.

Doba čtení: 10 minut

Tendry na kmitočty pro digitální rozhlas v III. pásmu nejdříve v roce 2012

Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ vypsal tendry na operátory krajských sítí pro digitální rozhlas

19. 10. 2010 16:41
Doba čtení: 1 minuta

Podívejte se na stav terestrické digitalizace v některých zemích

Doba čtení: 1 minuta

Ohlédnutí za konferencí DIGImedia 2010: za vším hledej peníze

V kinosále České televize na Kavčích horách se uskutečnil včera další ročník konference DIGImedia. Ta se po celou dobu potýkala se zpožděním, které již na začátku nabralo velikosti přibližně dvaceti minut a končilo se až v půl čtvrté, tedy o více než hodinu a půl později oproti původnímu plánu. Délka konference ale některým účastníkům neprospěla. Zatímco před půl desátou dopoledne se začalo téměř s plným sálem, končilo se v době, kdy se počet panelistů rovnal téměř počtu obecenstva. Bylo ale o co stát, i přesto, že na konferenci někteří avizovaní účinkující vůbec nedorazili.

10. 6. 2010 0:00
Doba čtení: 5 minut

Mobilní digitální televize skončí i v Rakousku, diváci o ní nemají zájem

Doba čtení: 1 minuta

Teleko vítá iniciativu ČTÚ ohledně digitálního rozhlasu

Doba čtení: 1 minuta

Tendr o digitální rozhlas? Operátoři ani provozovatelé nemají jasno

Český telekomunikační úřad se koncem srpna chystá vypsat výběrové řízení na operátory prvních sítí pro zemský digitální rozhlas. Zatím se bude týkat pouze L-pásma. Server DigiZone.cz oslovil dominantní operátory elektronických komunikací v oblasti rozhlasového vysílání i některé provozovatele rádií. A výsledek? Žádná ze stran zatím necítí potřebu se podobného tendru účastnit. Operátoři čekají na konkrétnější podmínky od ČTÚ.

Doba čtení: 7 minut

ČTÚ chystá tendr na digitální rozhlas, sítě bude dražit

13. 7. 2009 16:50
Doba čtení: 1 minuta

ČTÚ momentálně nepočítá s tendrem pro DVB-H, digitální televizi v mobilu

Doba čtení: 1 minuta

Mobilní televize ano, mobilní televize ne

Nepamatuji se, že by se ohledně digitalizace televizního vysílání o něčem tak dlouze debatovalo bez výsledku, jako o zemském vysílání pro mobilní telefony. Rozhřešení nepřinesl ani druhý workshop Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) o digitální dividendě, který proběhl toto úterý a středu v pražských Vysočanech.

Doba čtení: 2 minuty

Co přinese digitalizace českým rádiím?

Přechod z pozemního analogového televizního vysílání do vysílání v systému DVB-T se nám po mnoha letech pokusného vysílání a diskusí nad formalitami, zdá se, slibně rozjíždí. O tom, jak bude do budoucna naloženo s terestrickým rozhlasovým vysíláním a zda ještě vůbec bude třeba nějaké nakládání, se dnes téměř nemluví. Nejrozšířenější VKV-FM analogové rozhlasové vysílání dosud nebylo nikde ve světě plnohodnotně nahrazeno jiným systémem, natož aby bylo vypnuto.

Doba čtení: 9 minut