Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva umístil na svůj blog dokument, který mu poskytli kolegové z Evropské vysílací unie (EBU). Ten přináší přehled jedenácti vybraných zemí starého kontinentu a situaci, která vládne na poli digitální terestrické televize. Mezi státy nechybí všichni velcí evropští hráči – Velká Británie, Španělsko, Německo, Francie a další.
Nejzajímavější je hned první tabulka, která přináší výčet pěti zemí, kde je přehled závislosti na terestrickém příjmu (první sloupec), penetrace (druhý), pokrytí (třetí); roky, před kterými bylo DVB-T spuštěno (čtvrtý) a poslední kolonka ukazuje, kdy by měl být analog v dané zemi vypnutý. Nejméně se spoléhají na DVB-T v zemích jako je Německo nebo Švýcarsko, nejvíce naopak ve Velké Británii, Španělsku, Francii nebo Itálii.
Nejčastěji používaným kompresním formátem je MPEG-2, v některých zemích (Španělsko, Francie) s kombinací MPEG-4. Kromě Velké Británie už v DVB-T2 vysílají také ve Švédsku a Finsku. V některých zemích se dokonce uchytilo DVB-H. Zatímco Česká republika, Německo nebo Rakousko ho nepřijaly, využívá ho například Itálie, Nizozemsko nebo Švýcarsko. V Norsku se rozhodli pro systém T-DMB. Z uvedených stanic je také hodně těch, kteří v terestrickém přijmu šíří HDTV kanály.