Hlavní navigace

Finalisté konkurzu na šéfa Českého rozhlasu zcela pominuli digitalizaci

25. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
25. 2. 2011

DOPLNĚNO Ani jeden z tří postupujících finalistů výběrového řízení na generálního ředitele Českého rozhlasu, které ve čtvrtek na veřejném zasedání vybrala Rada ČRo, nezmínil mezi svými prioritami digitální rozhlasové vysílání. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přitom na začátku letošního roku udělil oprávnění pro provozování prvních devíti krajských sítí pro zemský digitální rozhlas včetně Prahy a ČRo je jedním z nejvážnějších kandidátů na naplnění jejich obsahu.

K TÉMATU: Pět krajských multiplexů pro digitální rozhlas získala firma Teleko

Nejsem si jist, že na to existuje poptávka. Když ta existuje, vrhnou se na ni soukromníci. Musím se nad tím ještě zamyslet. Nemyslím, že by to znamenalo lepší plnění veřejnoprávního poslání ve smyslu programu, odpověděl podle serveru Mediář.cz na otázku k digitálním stanicím ČRo od radního Antonína Zelenky jeden z tří později zvolených finalistů konkurzu, bývalý obchodní ředitel východočeského Rádia Černá hora Petr Matoulek.

ČTĚTE TAKÉ: Finalisté volby ředitele Českého rozhlasu: Hikelová, Duhan a Matoulek

BRAND

Další postupující, prozatímní ředitel ČRo Peter Duhan ani ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová, digitální vysílání při veřejném slyšení před rozhlasovou radou vůbec nezmínili. Negativní postoj k rozhlasové digitalizaci měl už poslední řádný generální ředitel ČRo Richard Medek, zatímco jeho předchůdce Václav Kasík počítal s tím, že rozhlas už v roce 2010 začne vysílat ve svém vlastním celoplošném rozhlasovém multiplexu.

S digitalizací určitě počítám, během čtvrtečního slyšení na ni ale nebyl čas. Měli jsme jen sedm minut. Čekala jsem, že se některý z radních na to téma potom zeptá, ale nestalo se, řekla serveru DigiZone.cz Hana Hikelová, která od radních získala největší počet hlasů ze všech finalistů – všech šest (což by stačilo i na zvolení do funkce generální ředitelky). Finální volbu ředitele radní naplánovali na 31. března, kdy znovu vyslechnou všechny tři finalisty tendru.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).