Hlavní navigace

ČTÚ vypsal tendry na operátory krajských sítí pro digitální rozhlas

19. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 10. 2010

UVNITŘ ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Výběrová řízení na operátory zemských sítí pro digitální rozhlas ve 13 krajích České republiky a v Praze vypsal Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Do tendrů o frekvence v takzvaném L pásmu se mohou zájemci hlásit do 3. prosince, do 16. listopadu pak ČTÚ přijímá dotazy k těmto výběrovým řízením. Vítěze, o nichž rozhodne především nabízená cena za frekvence, chce úřad vybrat ještě do konce tohoto roku.

DOKUMENT: Zadávací dokumentace k tendrům na krajské sítě pro zemský digitální rozhlas

Ze zadávací dokumentace, kterou ČTÚ zveřejnil na svých internetových stránkách, vyplývá, že držitel oprávnění pro provozování jakékoli krajské sítě pro zemský digitální rozhlas se nebude moci ucházet o možnost provozovat rozhlasový multiplex v Praze. Výběrová řízení proběhnou formou dražby, přičemž vyvolávací cenu ČTÚ stanovil u každého kraje na 1 000 korun za každých celých 10 tisíc obyvatel v dosahu plánované krajské digitální rozhlasové sítě.

Tipy C

K TÉMATU: Digitálnímu rozhlasu už nestojí nic v cestě. Chce ho ale ještě někdo?

Například u kraje Vysočina, který má 512 tisíc obyvatel, jde o minimální částku 51 tisíc korun. Vítězné společnosti mají zajistit efektivní využívání svěřených kmitočtů, což podle ČTÚ znamená, že signálem digitálního rozhlasového vysílání pokryjí alespoň polovinu obyvatel daného kraje. Podobný tendr na celoplošnou síť pro zemský digitální rozhlas v L pásmu, který ČTÚ vypsal loni na podzim, skončil fiaskem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).