Hlavní navigace

Edision Proton T265: zatím nejlevnější box pro budoucí vysílání v DVB-T2

29. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Edision
Zanedlouho ho najdete v nabídce společnosti Impesat a v případě nástupce současného DVB-T podporuje to zásadní, totiž kodek H.265/HEVC.

Jednoduchá drobná krabička dokáže zpracovat příchozí vysílání ve standardu DVB-T2/HEVC s maximálním rozlišením Full HD. Určena je pro volně vysílané kanály, a nemá tudíž mechaniku pro zasunutí přístupové karty. Vedle zmiňovaného rozlišení 1920 × 1080 bodů (Full HD v režimech 1080i a 1080p) si poradí i se 480i, 480p, 576i, 576p a 720p.

Napájení jde z externího zdroje a jak vidíte z fotografií v galerii, zabudováno je HDMI, USB 2.0 a A/V výstup. Překvapivá je možnost vytáhnout čidlo pro příjem infračervených ovládacích impulsů a díky tomu je možné set-top box umístit v podstatě kamkoli. Vidět musí být pouze na vytažené IR čidlo.

ČTĚTE TAKÉ: Česko přejde na DVB-T2 nejpozději do roku 2021

Přehled set-top boxů do 5000 Kč pro příjem DVB-T2 s kodekem HEVC

Ferguson představí tři boxy Ariva pro DVB-T2/HEVC

Cloud23

Společnost Impesat nám sdělila, že očekávaná doporučená koncová cena set-top boxu Edision Proton T265 by se měla pohybovat kolem 1100 Kč a ke koupi by měl být během měsíce dubna.

Na stránkách výrobce stojí ještě za pozornost zpráva, že přes rozhraní USB se provádí aktualizace firmwaru. Pokud tedy nebude lokalizován, což lze v této době vzhledem ke stavu vcelku minimálních odběrů předpokládat, bylo by možné podporu češtiny dohrát později. A také úpravu pro správný příjem finálního streamu DVB-T2/HEVC. Na jeho konečnou specifikaci, a tudíž i aktualizaci národního D-Booku, se už dlouho čeká.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).