Hlavní navigace

Encarta letos skončí, příští rok pak i Microsoft Student with Encarta

Jiří Macich ml.

Microsoft letos ukončí provoz projektu MSN Encarta. Brány známé encyklopedie se uzavřou 31. října tohoto roku. Japonská verze poběží o pár týdnů déle, konkrétně ale jenom do konce roku 2009. Microsoft informaci oficiálně potvrzuje zprávou přímo na webu projektu. Příští rok pak bude ukončen i prodej programu Microsoft Student with Encarta.

Microsoft letos ukončí provoz projektu MSN Encarta. Brány známé encyklopedie se uzavřou 31. října tohoto roku. Japonská verze poběží o pár týdnů déle, konkrétně ale jenom do konce roku 2009.

Microsoft informaci oficiálně potvrzuje zprávou přímo na webu projektu. Příští rok pak bude ukončen i prodej programu Microsoft Student with Encarta.

Microsoft k tomuto překvapivému kroku pouze konstatuje, že doba se změnila a lidé s informace pracují jinak a hledají je jinak. Můžeme tedy jen spekulovat, jestli je za koncem Encarty třeba stoupající obliba volně přístupné Wikipedie. (Ars Technica)

Našli jste v článku chybu?
31. 3. 2009 17:37
Myslím si, že by si MS dobře šplhnul, kdyby to uvolnil pod nějakou svobodnou licencí. Ale taky je dobře možné, že nemůže, protože tam může být obsah třetích stran, jehož licencování to neumožňuje. Byla by prostě škoda některé užitečné informace prostě smazat ze světa.
31. 3. 2009 19:37
MegaStoural (neregistrovaný)
WTF? na co Encartu, stačí pohodlně Google Earth, který je mnohem lepší než nějaká Encarta. Je dobře, že MS končí s touto službou. Tohle byla tak maximálně offline služba pro důchodce.