Hlavní navigace

EPG na Astře 23.5 má ještě své mouchy

31. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
31. 12. 2008

Téměř všechny české kanály na Astře 23.5 st. vých. už obsahují elektronického programového průvodce (EPG), ale přesto není jejich vysílání úplně dokonalé. Některé z nich se totiž ještě potýkají s určitými nedostatky, které by stálo za to doladit. Zatimco třeba Filmbox a Nostalgia obsahují někdy informace o právě běžícím pořadu i po skončení vysílání, CS Mini pro změnu řeší EPG tak, že je v programu pouze popisek CS Mini, takže je vlastně jeho vysílání úplně zbytečné.

Na elektronického průvodce pak stále čekají ještě Minimax a Spektrum. To jsou jediné dva kanály, které ho neobsahují. Mezi ně by mohla patřit i TV Noe, zde je však důvodem pro nezařazení EPG finanční situace. Televize si ho nemůže dovolit protože je odkázána jen na dary svých diváků, a proto také opouští multiplex 3 společnosti Czech Digital Group (CDG). EPG bude vysílat i nová digitální TV Barrandov. Data však začne operátorovi dodávat později.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.