Hlavní navigace

Erotická TV Leo už má studio, časem může nabídnout i vysoké rozlišení

17. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 6. 2008

První český erotický kanál TV Leo, který testuje v rámci satelitní služby CS Link a oficiální start naplánoval na konec června, převzal do zkušebního provozu nové vysílací studio. Pro provozovatele Lea, vydavatelství erotických časopisů PK 62, jej připravila společnost CrossPoint Technologies, informoval výkonný ředitel této firmy Kamil Obluk.

Vytvořili jsme kompletní návrh technologií, systémový design, dodáváme a integrujeme většinu vybavení pro Leo TV a jsme systémovým garantem subdodávek třetích stran (Prozeta a další). Po uvedení do plného provozu budeme poskytovat PK 62 řadu servisních a podpůrných služeb a budeme garantovat další rozvoj systému směrem k novým technologiím (HD, apod.), sdělil Obluk.

Televize Leo bude podle Obluka výjimečná vysokou mírou interaktivity, a to jak textové prostřednictvím zpráv sms, nebo hlasové. Návrh systému proto musel reflektovat začlenění těchto prostředků do živého vysílání, dodal šéf CrossPoint Technologies. Ve studiu jsou dálkově ovládané kamery Sony, režie Broadcast Pix Slate umožňuje bohatý výběr on-air grafiky a klíčování.

Audio mixpult Yamaha s automatizací, obsahují mikrofony a sluchátka Sennheiser a intercom systém Telex s rozhraním pro IP telefonii, který umožní napojovat příchozí hovory účinkujícím během vysílání, dodal Obluk. TV Leo je budce potřeboval pro noční live show, která se bude podobat obdobným erotickým službám na Internetu – dívky budou přijímat textové zprávy nebo hovory diváků a plnit jejich přání.

Celá technologie je navržena tak, aby ji bylo z velké části možno dálkově spravovat a diagnostikovat, stejně tak i na dálku podporovat uživatele. Manažeři společnosti si mohou jednotlivé příspěvky i celé programy prohlédnout na svém notebooku v kanceláři či doma, a online schválit jednotlivé programy pro vysílání, přiblížil budoucí fungování erotického kanálu Kamil Obluk. Televize Leo bude mít i několik zálohových systémů pro případ výpadku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.