Hlavní navigace

ESET Mobile Security je v prodeji, česká verze přijde v říjnu

8. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ESET Mobile Security už není betaverzí. Společnost ESET představila ostrou verzi svého nového bezpečnostního řešení pro chytré telefony a komunikátory vybavené systémy Symbian a Windows Mobile. Prozatím je k mání jen anglická mutace. Ta česká má přijít na trh v říjnu. Licence pro jedno zařízení vyjde na 649 korun na rok. Cena dvou licencí na jeden rok je pak 829 korun. ESET Mobile Security obsahuje antivir s podporou skenování paměťové karty, izolace podezřelých souborů a online aktualizace.…

ESET Mobile Security už není betaverzí. Společnost ESET představila ostrou verzi svého nového bezpečnostního řešení pro chytré telefony a komunikátory vybavené systémy Symbian a Windows Mobile. Prozatím je k mání jen anglická mutace. Ta česká má přijít na trh v říjnu. Licence pro jedno zařízení vyjde na 649 korun na rok. Cena dvou licencí na jeden rok je pak 829 korun. ESET Mobile Security obsahuje antivir s podporou skenování paměťové karty, izolace podezřelých souborů a online aktualizace. Součástí ochrany je též obousměrný firewall s nastavitelnými pravidly a antispamový filtr pro SMS a MMS.

V poslední době se stalo trendem poskytovat v rámci mobilních bezpečnostních balíčků také řešení zmírňující problémy a rizika plynoucí ze ztráty či odcizení zařízení. ESET Mobile Security umožňuje mobil zamknout heslem a umí poslat upozorňující SMS zprávu při výměně SIM karty v zařízení. Na dálku pak lze přes SMS zprávu vymazat ze zařízení všechna potenciálně citlivá data včetně kontaktů, archivu zpráv nebo multimediálních souborů. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.