Hlavní navigace

ESET Smart Security 4.2 Beta: firewall nyní s podporou vlastních profilů

Jiří Macich ml.

ESET nabídl k otestování veřejnou betaverzi bezpečnostního balíčku Smart Security ve verzi 4.2. Stabilněji a efektivněji by měly fungovat všechny čtyři základní ochranné složky: antivirus, antispyware, antispam a osobní firewall. Nezajímavější prezentované novinky se ale týkají právě osobního firewallu, u kterého přibyla možnost vytvářet vlastní profily pro jeho různá nastavení v různých situacích. Dále bylo mj. vylepšeno skenování HTTPS komunikace a přibyla podpora nového e-mailového klienta…

ESET nabídl k otestování veřejnou betaverzi bezpečnostního balíčku Smart Security ve verzi 4.2. Stabilněji a efektivněji by měly fungovat všechny čtyři základní ochranné složky: antivirus, antispyware, antispam a osobní firewall. Nezajímavější prezentované novinky se ale týkají právě osobního firewallu, u kterého přibyla možnost vytvářet vlastní profily pro jeho různá nastavení v různých situacích. Dále bylo mj. vylepšeno skenování HTTPS komunikace a přibyla podpora nového e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.

ESET Smart Security 4.2 také podporuje Windows Automated Installation Kit 2.0 z Windows 7 k vytváření záchranných CD pro obnovu systému. Balíček poběží i na již notně vousatých Windows NT 4.0 (podmínkou je ovšem šestý service pack), takže jej půjde nasadit i na starší počítače v korporátním prostředí. Veřejné testování bude probíhat až do uvedení ostré verze na trh, k čemuž by mělo dojít během prvního čtvrtletí roku 2010. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
20. 1. 2010 13:24
Johny (neregistrovaný)
Čekám právě na uvolnění finální verze 4.2. Chtěl bych nasadit Smart Securitu či NODa do firmy. Mohu se zeptat, o jaké problémy a chyby případně šlo či jde? Prozatím mám zkušební verzi ESS na 3 PC, vše běží OK. Musel jsem však omezit vliv firewallu na lokální síť.
29. 12. 2009 14:21
Robert (neregistrovaný)
Zajímavé. Současná verze prodiktů ESET má označení 4.0.474.0 a zdá se, že verze 4.1 je daleko. Ale jistá logika by v tom byla. Kdyby právě končilo neveřejné beta-testování verze 4.1, která bude brzy uvolněna a nahradila by dosavadní verzi 4.0. V tom případě by beta verze 4.2 dávala smysl. *** Co se profilů FireWallu týká, tak chci, aby vše plně spolupracovalo s přepínáním profilů u MS firewalu ve Vistách a Sedmičkách. Teď to pravděpodobně funguje tak, že firewall ESET a firewall Windows pracuj…