Hlavní navigace

Eset: v květnu nejvíce řádil zloděj dat z online her

12. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle statistik společnosti Eset v minulém měsíci přišel v žebříčcích nejrozšířenějšího malwaru razantní nástup trojského koně Win32/PSW.OnLineGames. Tento trojan v květnu mohl za 18 procent ze všech detekovaných infekcí. Jedná se o malware, který se šíří prostřednictvím USB flash disků a jiných přenosných paměťových médií, na kterých dochází k úpravě souboru autorun.inf. O tom více v článku Přílišná důvěra v USB se vám nemusí vyplatit. Win32/PSW.OnLineGames vykrádá údaje z online her a…

Podle statistik společnosti Eset v minulém měsíci přišel v žebříčcích nejrozšířenějšího malwaru razantní nástup trojského koně Win32/PSW.OnLi­neGames. Tento trojan v květnu mohl za 18 procent ze všech detekovaných infekcí. Jedná se o malware, který se šíří prostřednictvím USB flash disků a jiných přenosných paměťových médií, na kterých dochází k úpravě souboru autorun.inf. O tom více v článku Přílišná důvěra v USB se vám nemusí vyplatit. Win32/PSW.OnLi­neGames vykrádá údaje z online her a monitoruje i stisknuté klávesy, takže sbírá také uživatelská jména a hesla.

Přesto se v květnu malwarové rodině INF/Autorun, tedy záškodnickým programům využívajícím k šíření upravený soubor autorun.inf na přenosných paměťových médiích, nedařilo tolik jako v předešlých měsících. Z prvního místa skupina INF/Autorun klesla na třetí příčku. Mezi rodinu INF/Autorun a první Win32/PSW.OnLi­neGames se na druhé místo vklínil adware Win32/Adware.Vir­tumonde. V Česku byl minulý měsíc nejčastěji detekován opět adware a to konkrétně Win32/Adware.Vir­tumonde a Win32/Adware.Se­archAid (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.