Hlavní navigace

Etnetera chce po odchodu Letsgood nakupovat. Lidi se hodí

19. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firmě chybí, stejně jako všem společnostem v oboru, lidé. Z těch se stalo nedostatkové zboží. A řešit se dá i akvizicí.

Zdroje by byly. Dnes už holešovická skupina loni zvýšila tržby na 315 milionů a skoro zdvojnásobila provozní zisk na 40 milionů korun. Letos na jaře se rozešli s vývojářským startupem Letsgood, který pořizovali před rokem s tím, že jim rozjede mobilní vývoj

„Přesun uživatelů z počítačů na mobilní zařízení nemůžeme z pozice vývojáře webových řešení ignorovat,“ tvrdil loni šéf firmy Martin Palička. S Letsgood se podívali i do Ameriky, kde prezentovali projekt SynergyKit. Ten byl nakonec prodán společnosti Neevio, která se zabývá vývojem cloudových řešení na míru. 

Proti tomu loni posílili kreativní větev. A to propojením týmu Etnetera Vision a agentury Motion, kterou koupila firma loni na podzim. 

MM socky3

Etnetera by se ale ráda pustila do dalších investičních a akvizičních dobrodružství. “Stále se rozhlížíme po trhu a hledáme nejlepší variantu, jak akvizičně posílit naši skupinu. Zajímavé jsou zejména technologické firmy, mobilní i serverové programování a datová analytika,” komentuje člen představenstva Václav Bittner. 


Zdroj: Etnetera

Vývoj tržeb skupiny Etnetera 

Skupina už teď stojí na šesti nohách. Největší podíl na celkových výsledcích drží stále původní Etnetera, která přinese do společné pokladny 60 procent příjmů. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.