Hlavní navigace

Etnetera chce po odchodu Letsgood nakupovat. Lidi se hodí

Jan Beránek

Firmě chybí, stejně jako všem společnostem v oboru, lidé. Z těch se stalo nedostatkové zboží. A řešit se dá i akvizicí.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdroje by byly. Dnes už holešovická skupina loni zvýšila tržby na 315 milionů a skoro zdvojnásobila provozní zisk na 40 milionů korun. Letos na jaře se rozešli s vývojářským startupem Letsgood, který pořizovali před rokem s tím, že jim rozjede mobilní vývoj

„Přesun uživatelů z počítačů na mobilní zařízení nemůžeme z pozice vývojáře webových řešení ignorovat,“ tvrdil loni šéf firmy Martin Palička. S Letsgood se podívali i do Ameriky, kde prezentovali projekt SynergyKit. Ten byl nakonec prodán společnosti Neevio, která se zabývá vývojem cloudových řešení na míru. 

Proti tomu loni posílili kreativní větev. A to propojením týmu Etnetera Vision a agentury Motion, kterou koupila firma loni na podzim. 

KL-tip-hlasovani2019

Etnetera by se ale ráda pustila do dalších investičních a akvizičních dobrodružství. “Stále se rozhlížíme po trhu a hledáme nejlepší variantu, jak akvizičně posílit naši skupinu. Zajímavé jsou zejména technologické firmy, mobilní i serverové programování a datová analytika,” komentuje člen představenstva Václav Bittner. 


Zdroj: Etnetera

Vývoj tržeb skupiny Etnetera 

Skupina už teď stojí na šesti nohách. Největší podíl na celkových výsledcích drží stále původní Etnetera, která přinese do společné pokladny 60 procent příjmů.