Hlavní navigace

Etnetera posiluje v agenturním byznysu. Kupuje Motion Media

6. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akvizice má pomoci k vybudování velké kreativní agentury Etnetera Motion. Ta už by měla v rámci skupiny poskytovat služby v oblasti digitálního marketingu.

Nová struktura Etnetery začíná přinášet ovoce. Firma je pružnější a může se pouštět do podobných kousků, jako je právě rozjezd digitální agentury s dvěma desítkami zaměstnanců. 

Etnetera Motion má pod vedením dosavadního šéfa interní agentury Etnetera Vision, Václava Peterky, přinést do firemní pokladny minimálně třicet milionů korun.

Agentura Motion Media funguje sedm let a stojí především za projektem iVysílání ČT pro chytré telefony. „S Motionem byla spousta srandy, ale i trápení, díky kterým jsme dospěli. Teď je čas poslat ho do světa a pořídit si lehce pubertální milenky v podobě mladších projektů, abychom naše zkušenosti zúročili,“ říkají v tiskové zprávě dosavadní majitelé agentury Jiří Janoušek a Dan Müller.

WT100

Nová agentura má rozšířit nabídku firem pod značkou Etnetera. Pro klienty řešit i plán a realizaci komunikace značky. O zbytek se postarají další části dnes již holešovické skupiny. 

Etnetera tak pokračuje v cestě, kterou vyrazila během minulého roku. „Plán byl takový, že je lepší mít než jeden motor spíš víc motorkářů, kteří táhnou jedním směrem. Tou dobou jsme už fungovali jako dvě firmy Etnetera a Etnetera LogicWorks , která se zabývá servisem v oblasti Applu. Začali jsme na tom pracovat přibližně v únoru, kdy vznikly další dvě firmy Etnetera Vision a Etnetera Activate. Během roku jsme dokončili i některé připravené akvizice v podobě AppSatori a Fragile media, které se zabývají aplikacemi pro Google, respektive mediální oblastí,“ vysvětloval před prázdninami šéf firmy Martin Palička v rozhovoru pro Lupu

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).