Hlavní navigace

EU dala zelenou akvizici Skype Microsoftem

8. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Joaquin Almnia v pátek oznámil, že EU schválila akvizici Skype Microsoftem. EU akvizici začala řešit poté, co italská softwarová firma vznesla námitky, že by Microsoft mohl Skype zahrnout přímo do svého operačního systému. Microsoft oznámil koupi Skype v květnu tohoto roku – transakce v hodnotě 8.5 miliardy USD by měla přinést integraci Skype nejen do Windows, ale také do dalších produktů – Xbox, Windows Phone, Kinect, atd.

Joaquin Almnia v pátek oznámil, že EU schválila akvizici Skype Microsoftem. EU akvizici začala řešit poté, co italská softwarová firma vznesla námitky, že by Microsoft mohl Skype zahrnout přímo do svého operačního systému. Microsoft oznámil koupi Skype v květnu tohoto roku – transakce v hodnotě 8.5 miliardy USD by měla přinést integraci Skype nejen do Windows, ale také do dalších produktů – Xbox, Windows Phone, Kinect, atd.

We’re pleased that the European Commission has approved Microsoft’s ac­quisition of Skype. This is an important milestone, as we’ve now received clearance from both the United States and the European Union. We look forward to completing soon the final steps needed to close the acquisition, bringing together the employees of Microsoft and Skype, and creating new opportunities for people to communicate and collaborate around the world. (prohlášení Microsoftu)

Akvizici již v červnu posvětila americká FTC (Federal Trade Commission) na základě ujištění Microsoftu, že zůstane zachována značka Skype a společnost bude podporovat Skype i na konkurečních platformách. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).