Hlavní navigace

EU si vyžádala další informace ohledně spojení Google a Motoroly

13. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská komise si vyžádala doplňující informace k akvizici firmy Motorola Mobility společností Google. Zároveň pozastavila její zkoumání do doby, než bude mít vyžádané dokumenty k dispozici. Akvizice byla ohlášena letos v srpnu a Google za amerického výrobce mobilních telefonů zaplatí 12,5 miliardy. Google transakcí získá kromě přístupu k výrobě hardware také více než 17 tisíc patentů, které hodlá zřejmě využít v případě patentových sporů týkajících se operačního systému Android a na podporu…

Evropská komise si vyžádala doplňující informace k akvizici firmy Motorola Mobility společností Google. Zároveň pozastavila její zkoumání do doby, než bude mít vyžádané dokumenty k dispozici.

Akvizice byla ohlášena letos v srpnu a Google za amerického výrobce mobilních telefonů zaplatí 12,5 miliardy. Google transakcí získá kromě přístupu k výrobě hardware také více než 17 tisíc patentů, které hodlá zřejmě využít v případě patentových sporů týkajících se operačního systému Android a na podporu výrobců, kteří do svých telefonů instalují právě Android. Transakce podléhá schválení nejen eurounijního, ale i amerického úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Už nyní je tak zřejmé, že bude uzavřena až v průběhu příštího roku.

Zdroj: Bloomberg

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.