Hlavní navigace

Eugen Korda moderátorem zpravodajské televize Z 1?

3. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 3. 2008

Jedním z moderátorů připravované digitální zpravodajské televize Z 1 by mohl být i dlouholetý zpravodaj televize Nova v Bratislavě Eugen Korda. Známý slovenský novinář se minulý týden zúčastnil konkurzu na moderátora denního diskusního pořadu přímo v holešovickém studiu Z 1. Do stejného konkurzu televize přizvala například i reportéra týdeníku Reflex Jiřího X. Doležala.

ICTZ23

Eugen Korda byl zpravodajem Novy na Slovensku od druhé poloviny devadesátých let do roku 2003, kdy nastoupil jako šéfredaktor pořadu Reportéři do veřejnoprávní Slovenské televize. Své působení v STV spojil s generálním ředitelem Richardem Rybníčkem, po jehož odchodu do připravované české digitální televize Febio začal mít problémy. Nový ředitel Radim Hreha ho na jaře 2007 odvolal z funkce a nabídnul mu pozici zástupce šéfredaktora. Korda odmítnul a z STV na vlastní žádost odešel.

Z 1 stále ještě nepožádala o udělení kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Podle generálního ředitele Martina Mrnky tak měla učinit do konce února, stanici se ale nepodařilo v tomto termínu zkompletovat všechny požadované dokumenty. Na úmyslu Z 1 zahájit vysílání letos v květnu se ale podle Mrnky nic nemění.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.