Hlavní navigace

Eugen Korda moderátorem zpravodajské televize Z 1?

Jedním z moderátorů připravované digitální zpravodajské televize Z 1 by mohl být i dlouholetý zpravodaj televize Nova v Bratislavě Eugen Korda. Známý slovenský novinář se minulý týden zúčastnil konkurzu na moderátora denního diskusního pořadu přímo v holešovickém studiu Z 1. Do stejného konkurzu televize přizvala například i reportéra týdeníku Reflex Jiřího X. Doležala.

MIF18 tip v článku témata

Eugen Korda byl zpravodajem Novy na Slovensku od druhé poloviny devadesátých let do roku 2003, kdy nastoupil jako šéfredaktor pořadu Reportéři do veřejnoprávní Slovenské televize. Své působení v STV spojil s generálním ředitelem Richardem Rybníčkem, po jehož odchodu do připravované české digitální televize Febio začal mít problémy. Nový ředitel Radim Hreha ho na jaře 2007 odvolal z funkce a nabídnul mu pozici zástupce šéfredaktora. Korda odmítnul a z STV na vlastní žádost odešel.

Z 1 stále ještě nepožádala o udělení kompenzační licence pro celoplošné zemské digitální vysílání. Podle generálního ředitele Martina Mrnky tak měla učinit do konce února, stanici se ale nepodařilo v tomto termínu zkompletovat všechny požadované dokumenty. Na úmyslu Z 1 zahájit vysílání letos v květnu se ale podle Mrnky nic nemění.

Našli jste v článku chybu?