Hlavní navigace

Eurokomisařka Redingová: Reforma kmitočtového spektra neproběhne přes noc

21. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2007

Evropská komise zveřejnila svoji strategii na pružnější využití kmitočtového spektra. V plánu je omezení restrikcí, které upravují možnost získávat a používat frekvence pro nejrůznější druhy vysílání. Dosavadní přísné podmínky totiž podle komise nedrží krok s pokračující konvergencí mobilních, televizních a internetových služeb.

Evropa musí vyždímat potenciál kmitočtového spektra novými bezdrátovými výrobky a službami, aby posílala rozvoj svého trhu, uvedla evropská komisařka pro informační společnost a média Viviane Redingová. Snažíme se nabídnout průmyslu více příležitostí skrze méně svazující regulaci, která posílí soutěživost a zvýší možnosti spotřebitelů. Je to ale postupný proces, který nenastane přes noc.

Komise chce poskytnout průmyslu větší odpovědnost v předcházení frekvenčního rušení a koordinaci s dalšími hráči ve stále provázanějším trhu rozhlasových, televizních, mobilních a počítačových technologií. Některé oblasti telekomunikací mají být ale nadále spravované podle stávající legislativy.

MM socky3

Dokument: Bleskurychlý přístup bezdrátových elektronických komunikací ke kmitočtovému spektru skrze větší pružnost trhu [PDF, 157 kB]

Zdroj: Broadbandtvnew­s.com

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.