Hlavní navigace

Euronews má nové zpravodajské sídlo, takovou budovu jste ještě neviděli

19. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Změna zpravodajského sídla znamená pro Euronews pochopitelně i technologický posun. Prostory už jsou připraveny pro budoucí vysílání ve Full HD kvalitě.

Nejsledovanější evropský zpravodajský kanál Euronews otevřel ve druhé polovině minulého týdne slavnostně svou novou sídelní budovu ve francouzském Lyonu. Futuristická stavba, která z dálky vypadá, jako by byla pod plachtou, je natolik originální, že něco podobného určitě ještě naši čtenáři neměli možnost vidět. Nová budova nabízí zázemí jak pro celý zpravodajský tým panevropského kanálu, který je k dispozici divákům i v České republice a na Slovensku, tak i pro techniky a administrativní pozice.

Z ARCHIVU: Euronews spustil dva nové internetové kanály, věnují se byznysu a vědě

cif 24 - early cena - média

Nová centrála, která je již z dálky nezaměnitelná díky svému zelenému „obalu“, má šest podlaží a jejími autory jsou francouzští architekti z Jakob+MacFarlane. Změna zpravodajského sídla znamená pro Euronews pochopitelně i technologický posun. Prostory už jsou připraveny pro budoucí vysílání ve Full HD kvalitě a zlepšení by se do budoucna měla dočkat i audiosložka. Zdali se Euronews HD objeví v blízké době i na satelitu Astra, prozatím známo není. Stavba nového zpravodajského centra začala v roce 2011.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).