Hlavní navigace

Euronews přestane v Bavorsku vysílat terestricky, odejdou i další tři stanice

18. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Euronews měl podle původních plánů vysílat terestrický i u nás v DVB-T2 experimentu Českých Radiokomunikací. Stanice se tu nakonec vůbec neobjevila.

Nabídka pozemně šířených stanic v sousedním Bavorsku se sníží ještě více, než se předpokládalo. Kromě komerční skupiny RTL, která provozuje mj. také kanály RTL II, Super RTL a VOX, odejdou z DVB-T v Mnichově i panevropský zpravodajský program Euronews, teleshoppingová Channel 21 a lokální Regional Fernsehen Oberbayern (RFO). Informoval o tom tamní regulátor Bayerische Landesanstalt für Neue Medie (BLM). Distribuce stanic v tomto regionu skončí k 31. květnu. V Norimberku se tato novinka týká i křesťanské Bibel TV.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: ProSiebenSat.1 německé DVB-T nepotopila, smlouvu prodloužila do roku 2018

Informace o odchodu tří stanic z bavorské pozemní televize se objevila v několika německých médiích, ale důvod tohoto kroku zveřejněn nebyl. Překvapivý je především odchod zpravodajského kanálu Euronews, který se objevuje v nabídkách multiplexů v řadě zemí Evropy. Stanice dlouhodobě investuje do svého programu. Nedávno zahájila testy řecké jazykové stopy a připravuje se i na vysílání v maďarštině. V nabídce pozemní televize u nás se program nikdy neobjevil, ač původně České Radiokomunikace deklarovaly, že bude součástí experimentu DVB-T2.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.