Hlavní navigace

Eurosport by se měl profilovat panevropsky, myslí si čtenáři Digizone.cz

2. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 10. 2009

Sportovní program Eurosport by měl zachovat panevropský charakter u obou svých hlavních programů. V anketě serveru Digizone.cz se v prospěch celoevropského vysílání Eurosportu 1 i Eurosportu 2 vyjádřilo 56 procent zúčastněných čtenářů. Dalších 35 procent si myslí, že panevropský by měl být jen první program Eurosportu, zatímco Eurosport 2 by měl vysílat regionální mutace.

Právě druhý kanál se vyznačuje regionálními odlišnostmi – v západní Evropě se vysílá mutace Eurosport 2 International, ve střední a východní Evropě Eurosport 2 Bundesliga /s bohatou nabídkou fotbalových utkání německé Bundesligy/, v Maďarsku a Rumunsku se navíc vysílá speciální mutace E2 obohacena o přenosy z anglické Premier League.

ICTZ23

ROZHOVOR: Michal Šíma: Eurosport nemá problém vysílat i přenosy z České republiky

Jen osm procent zúčastněných se v anketě vyjádřilo, že by Eurosport měl vytvořit programová okna pro český a slovenský trh. Šéf české verze Eurosportu Michal Šíma nicméně v rozhovoru pro Digizone.cz připustil, že pokud chce Eurosport v budoucnu víc konkurovat nejsilnějším stanicím na zdejším trhu (zejména Nově sport, ČT 4 nebo Sportu 1 a Sportu 2), bude se muset zamyslet nad určitou lokalizací. Výraznější lokalizace ale není prozatím v plánu, a jako česká verze o tom ani nepřemýšlíme, dodal Šíma.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.