Hlavní navigace

Eurosport chce do budoucna získat práva na některé sporty formou jejich dělby

Provozovatel Eurosportu plánuje zaujmout podle svých zástupců až agresivní taktiku, zároveň ale počítá s tím, že si zachová chladnou hlavu a kvalitu selekce.
Lukáš Polák
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Panevropský sportovní kanál Eurosport, který v těchto týdnech a měsících přechází pod strukturu společnosti Discovery Networks International, se chce do budoucna pokusit o získání vysílacích práv na některé atraktivní sporty takovou formou, že by se s jejich primárním držitelem o ně dělil. V rozhovoru pro server DigitalTVEurope to uvedl šéf Discovery David Zaslav. Existuje řada příležitostí týkající se zejména dělby vysílacích práv, jež vypadají velice atraktivně, konstatoval Zaslav. Konkrétní však být v tomto směru nechtěl. Doménou stanice byly doposud zejména zimní sporty, tenis a cyklistika.

MMkrize_Majerik

K TÉMATU: Obchod za miliardy: Discovery převezme většinový podíl v kanálech Eurosport

Vysoce postavený manažer alespoň naznačil, jakým směrem se nová strategie stanice ubírá. Řada lidí nakupuje sportovní práva, ale nemá možnost odvysílat veškerý obsah. Mohli bychom se tedy stát jednou z platforem, která by byla nositelem takového obsahu. Neodvysílali bychom tedy všechno, upřesnil šéf společnosti Discovery Networks. Firma už získala nedávno například vysílací práva pro Premier Leaguje v Rumunsku nebo Bundesligu v některých vybraných zemích. V boji o nová vysílací práva chce DNI zaujmout nekompromisní, až agresivní taktiku, zároveň ale zachovat kvalitu selekce a chladnou hlavu.