Hlavní navigace

Eurosport HD startuje už příští týden. Kde, to se zatím neví.

16. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 5. 2008

Panevropský sportovní kanál Eurosport odstartuje ve vysokém rozlišení již příští týden, konkrétně 25. května, ale dosud zatím není přesně jisté, kde se jeho vysílání objeví. Serveru DigiZone.cz to dnes řekl marketingový manažer společnosti Chello Zone Václav Mozer, která program v České republice mediálně zastupuje, s tím, že probíhá poslední dolaďování smluv. Kanál by se však měl objevit u největších kabelových operátorů, jakými jsou UPC a SELF servis. Jejich kompletní seznam by pak měl podle Mozera být k dispozici před začátkem Eura.

Sport ve vysokém rozlišení je naprosto velkolepý zážitek. Všem sportovním fanouškům přináší zcela nový rozměr při sledování sportovních přenosů, obzvláště těch, které jsou vysílány živě. Pro Eurosport jako nejrozšířenější sportovní televizní kanál v Evropě a specialistu na živé vysílání velkých mezinárodních sportovních událostí, je přirozeným krokem, obohatit televizní nabídku o vysílání ve vysokém rozlišení, řekl při této příležitosti předseda skupiny Eurosport Laurent-Eric Le Lay.

cyber-obecný tip

Eurosport HD již aktivoval na satelitu Hotbird svou distribuční trasu a dobrou zprávou je skutečnost, že mezi jazykovými stopami bude i ta česká.

ROZHOVOR: Václav Mozer: Jednání o vstupu Eurosportu HD na satelit probíhají

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.