Hlavní navigace

Eurosport SD ve Skylinku mění dočasně parametry

4. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 12. 2008

Panevropský kanál Eurosport, který vysílá na Astře 19.2 st. vých. a je nabízen také abonentům satelitní platformy Skylink, je nucen dočasně změnit parametry. Důvodem je skutečnost, že nizozemská platforma Canal Digitaal, která vysílání technicky zajišťuje, se v nejbližší době chystá na změnu kódovacího systému. Tato změna vyvolala nutnost odpojit jeden ze dvou systémů podmíněného přístupu Skylinku od programu Eurosport, konstatoval výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník.

ebf - tip do článku - debata

Co to v praxi pro uživatele přístupových karet Skylink modré barvy, které náleží právě tomuto systému, znamená? Musí si naladit vysílání Eurosport SD na nové pozici, kterou je právě Astra 23,5 st. východně. Toto vysílání bude přístupné všem uživatelům karet Skylink, a to dočasně, po dobu několika příštích měsíců, dokud Canal Digitaal nedokončí změnu kódovacího systému a výměnu přístupových karet. O termínu dokončení bude Skylink informovat. Eurosportu HD se změna netýká.

Dočasné parametry Eurosportu SD – Astra 1E (23.5 st. vých.), 11992/H, SR 27500, FEC 3/4.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).