Hlavní navigace

Eurosport zvýšil počet přenosů v nativním vysokém rozlišení

30. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 3. 2009

Panevropský sportovní kanál Eurosport zvýšil v poslední době počet přenosů, které jsou vysílány v tzv. nativním vysokém rozlišení, tzn., že jsou v HDTV již snímány prostřednictvím speciálních kamer. Eurosport tak splňuje svůj závazek vůči divákům, který si předsevzal, a to v roce 2009 naplnit program 40 % pořadů, které budou vyráběny právě ve formátu HDTV. Do minulého roku bylo v nativním vysokém rozlišení vysíláno pouze 30 % veškerého programu.

Procento čisté HD tvorby bude postupně narůstat. V roce 2009 se chceme dostat na 40 %, řekl loni v rozhovoru pro DigiZone.cz marketingový manažer společnosti Chello Zone Václav Mozer, která zastupuje na českém trhu např. Zone Reality, Zone Romanticu, MTV, JimJam a další. Ve formátu HDTV jsou nyní vysílány nejen tenisové turnaje, ale i další sporty jako je krasobruslení, běhy na lyžích nebo curling. Eurosport HD je možné najít v některých IPTV a kabelových sítích a také na satelitu v platformě Skylink.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).