Hlavní navigace

Eutelsat a ViaSat ohlásily spolupráci při rozvoji širokopásmového připojení

9. 3. 2016
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Obě společnosti využijí pro šíření broadbandového internetového připojení satelitu KA-SAT. Nabídka bude dostupná v Evropě a středomořské oblasti.

Společnosti Eutelsat Communications a ViaSat oznámily obchodní spolupráci při šíření širokopásmového internetového připojení. Její základ by měly tvořit existující širokopásmové aktivity Eutelsatu v Evropě a broadbandové technologie ViaSatu, který do spolupráce vloží i své zkušenosti poskytovatele internetového připojení. Vzájemná kooperace mezi oběma značkami trvá už nejméně jedno desetiletí.

Nová služba chce využívat satelitu KA-SAT, který patří Eutelsatu a funguje od roku 2011. V současné době obsluhuje kolem 190 tisíc zákazníků v Evropě a Středomoří. Uzavření transakce čeká na schválení antimonopolních úřadů, k jejímu dokončení by mělo dojít ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.