Hlavní navigace

Eutelsat nadále řeší havárii satelitu W2, dnes ho nahradí dvě jiné družice

29. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 1. 2010

Závažnou poruchu na satelitu Eutelsat W2, který vysílá na pozici 16 stupňů východně a funguje jako distribuční trasa pro televizní stanice Fashion TV Czech and Slovak, Nat Geo Music či programy AXN určené pro české diváky, se firmě stále nepodařilo odstranit. Během dnešního dne by měly družici W2 nahradit satelity W2M a Sesat V1, informuje server Broadbandtvnew­s.com.

K TÉMATU: Závažná havárie satelitu způsobila výpadek několika stanic u operátorů

Content tip EARLY

Tyto družice jsou na cestě a geostacionární pozice 16 stupňů východně by měly dosáhnout nejpozději během dnešního dne, uvedl web. Půjde však jen o dočasné řešení, družici W2 by měl ke konci letošního roku nastálo nahradit satelit Eutelsat W3B, který bude teprve dopraven na oběžnou dráhu Země. Operátor nyní řeší s klienty konfiguraci služeb na náhradních družicích W2M a Sesat 1.

Družice W2 je na konci svého životního cyklu a měla být plně nahrazena satelitem W2M, u kterého se však po startu ze Země projevily závažné technické problémy. Přesto lze část kapacity této družice využít pro dočasné řešení výpadku satelitu W2. Před výpadkem W2 jsme přijali rozhodnutí, že W2M lze použít pro komerční služby, ale s omezenou kapacitou, informovala společnost Eutelsat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).