Hlavní navigace

Evolveo Omega T2 – na levný FTA pozemní přijímač DVB-T2/HEVC se těšte ve středeční recenzi

21. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Čestmír Polák
Pokud nemáte ve svém televizním přijímači tuner pro DVB-T2/HEVC, je dobré zajistit si v předstihu možnost příjmu zkušebního vysílání v tomto novém standardu. Regulérní vysílání by mělo začít letos na podzim.

Zatím probíhají v Praze na padesátém kanálu testy ve standardu DVB-T2/HEVC včetně jednoho kanálu v rozlišení 4K. Pro tento „super“ formát však recenzovaný přijímač není určen. Přijímače, které jej zpracovat umí, jsou také o poznání dražší (například VU+). Ač je tento set-top box v prodeji teprve velice krátkou dobu, získal si už mnoho příznivců.


Autor: Evolve

Pohled na přijímač

Set-top box podporuje s externím USB flash nebo pevným diskem přehrávání i nahrávání většiny multimediálních souborů ve formátech MKV, DiVX, MPG, MP3, MOV nebo JPEG. Formátování disku je FAT32, nebo NTFS.

Cloud23


Autor: Čestmír Polák

Přijímač má plnou podporu českého teletextu i elektronického programového průvodce EPG.

Evolveo Omega T2 podporuje také funkci TimeShift. Čtyřmístný LED displej zobrazuje číslo kanálové předvolby a ve StandBy přesný čas. Obsahuje přehledné unikátní české menu, možnost naplánování záznamu v době vaší nepřítomnosti a jeho spotřeba v pohotovostním režimu je menší než 0,1 W.


Autor: Evolve

Pohled na přijímač z ptačí perspektivy

V Menu si také můžete nastavit kontrast, jas, barevný kontrast, a dokonce měnit odstín k zelené nebo červené barvě a sladit si tak obraz s vaším televizním přijímačem. Nastavit si můžete i zpoždění zvuku, pokud by synchronizace s obrazem nebyla v pořádku. Celkový dojem z přijímače je velice dobrý, více se dozvíte ve středu z připravované recenze.


Autor: Evolve

Z technické specifikace (pro zvětšení klikněte)

Autor článku

Externí spolupracovník DigiZone se specializací na satelitní a terestrické vysílání, dálkový příjem televize i VKV rozhlasu a přítel elektroniky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).