Hlavní navigace

Rádio Europa 2 na Slovensku v omezeném režimu

15. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 12. 2009

Slovenská verze populární české stanice Evropa 2 zatím vysílá v omezeném režimu. V prvních dnech vysílání je program bez tradičního zpravodajství v celou hodinu, a vysílání se potýká s mírnými technickými problémy. Posluchači si v internetových diskuzích na specializovaných webech stěžují například na časté usekávání skladeb v polovině nebo na nekvalitní přechody mezi skladbami. Někdy se do éteru náhodně dostane i jingl původního Rádia Okey, které ukončilo vysílání v sobotu, a na jehož základech odstartovala právě slovenská Europa 2.

MMF tip early

K TÉMATU: V satelitním Skylinku odstartovala rozhlasová stanice Europa 2

Stanice sází na mladé neotřelé talenty, které zatím nemají zkušenosti z celoplošných rádií. Rádio Europa 2 odstartovalo bleskurychle poté, co na přípravu celého moderátorského týmu a programu mělo jen dva týdny. Tehdy dostala původní posádka Rádia Okey nečekané výpovědi a začal se budovat úplně nový tým. Rádio Europa 2 můžou poslouchat i čeští posluchači přes satelitní platformu Skylink na pozici 23,5 st. východně, kde toto rádio vysílá nekódovaně.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).