Hlavní navigace

Evropská komise jednala o mobilní televizi

11. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
11. 12. 2008

Evropská komise vydala formou tzv. Komunikátu pokyny, které by měly umožnit rychlejší zavádění nových služeb mobilní televize po celé Evropě. Na svém blogu o tom informoval národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva. Ten konstatuje, že komise je proti těžkopádným předpisům a složitým schvalovacím postupům. Podle tiskové zprávy je komise pevné odhodlána zpřístupnit nové služby evropským zákazníkům.

DOKUMENT: Text komunikátu v českém jazyce (PDF)

MM socky3

Evropská komise také nedoporučuje podle Duspivy při zavádění DVB-H využít tzv. podmínky must carry. Díky tomu, že mobilní TV je i podle Komise v počátcích, tak tuto podmínku EK nedoporučuje, konstatuje národní koordinátor a dodává, že orgán jako důvod uvádí skutečnost, že jde především o oblíbené kanály, které pravděpodobně i tak budou do nabídky zařazeny. Je však na místních orgánech, aby všechna pro a proti při sestavování pravidel zvážily.

ČTĚTE TAKÉ:
Operátoři se staví k mobilní televizi vlažně, tvrdí deník E15
Německé DVB-H skončilo, zabila ho bezplatná mobilní televize DVB-T

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.