Hlavní navigace

Evropský komisař chválí Google za kratší dobu uchovávání dat

Jiří Macich ml.

Evropský komisař Franco Frattini ocenil vstřícný krok Googlu, který se rozhodl zkrátit dobu, po kterou uchovává záznamy o aktivitě svých uživatelů. Ta byla dříve formálně neomezená. Jeden z poradních orgánů Evropské komise Google formou dopisu upozornil, že i později stanovená délka uchovávání potenciálně citlivých dat je příliš dlouhá a přední vyhledávač poskytující i další internetové služby by se mohl dostat do kolize s evropským právem. Citlivá data o aktivitách uživatelů tedy nebudou…

Doba čtení: 1 minuta

Evropský komisař Franco Frattini ocenil vstřícný krok Googlu, který se rozhodl zkrátit dobu, po kterou uchovává záznamy o aktivitě svých uživatelů. Ta byla dříve formálně neomezená. Jeden z poradních orgánů Evropské komise Google formou dopisu upozornil, že i později stanovená délka uchovávání potenciálně citlivých dat je příliš dlouhá a přední vyhledávač poskytující i další internetové služby by se mohl dostat do kolize s evropským právem. Citlivá data o aktivitách uživatelů tedy nebudou uchovávána dva roky, ale 18 měsíců, čili o půl roku kratší dobu. (Yahoo News)

Co se týče ochrany soukromí uživatelů, tak by se Evropská komise mohla brzy zaměřit i na další společnosti a služby jako je Microsoft, Yahoo, Apple, AOL, MySpace a další. Otázkou je míra vymahatelnosti, ale třeba Google spolupracuje zatím dobrovolně.

Našli jste v článku chybu?