Hlavní navigace

Experimentální multiplex jihočeské TV Gimi zítra skončí

24. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 8. 2009

Jihočeská televize Gimi, která od 28. července provozuje experimentální lokální multiplex na 29. kanálu z vysílače Včelná, ho zítra ukončí. Důvodem je fakt, že vyprší platnost dočasného oprávnění pro tento test. V multiplexu vysílaly kromě samotné televize Gimi ještě další tři stanice – Óčko, Public a Z1. Ty se do jižních Čech dostanou příští týden, kdy České Radiokomunikace spustí vysílání multiplexů 2 a 3 z jihočeské Kleti. Óčko ale v tomto regionu pozemně šířeno nebude protože koncem července ukončilo celoplošné zemské vysílání a dále pokračovalo jen v lokálních testovacích multiplexech.

PSALI JSME: Vznikne další lokální multiplex DVB-T: pro jihočeskou TV Gimi

Digitální vysílání ve Včelné je rovněž na experimentální bázi. Jednalo se o DVB-T vysílání provozované na základě krátkodobého individuálního oprávnění vydaného na jeden měsíc na lokalitě České Budějovice – Včelná s vyzářeným výkonem cca 2 kW a polarizací horizontální, uvedla pro Digizone.cz mluvčí ČTÚ Dana Makrlíková.

ICTZ23

K TÉMATU: Óčko zítra zahájí DVB-T vysílání v lokálním multiplexu v Klimkovicích

Jihočeská TV Gimi původně požadovala od úřadu oprávnění pro stálý provoz místního vysílače v digitálním režimu. ČTÚ ji však umožnil pouze krátkodobý provoz. Vysílač ve Včelné je nejsilnějším vysílačem využívaným místní televizí, aniž by se tato televize dělila o vysílací čas s nějakým celostátním programem.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.