Hlavní navigace

Eye on Earth: kvalita vody pod drobnohledem s technologiemi Microsoftu

26. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft připomněl projekt Eye on Earth, na němž spolupracuje s Evropskou agenturou pro životní prostředí. Prostřednictvím Eye on Earth si uživatelé Internetu mohou zjistit informace o kvalitě ovzduší a vody třeba v oblasti, kam se chystají na dovolenou. Lidé se často zajímají o teplotu vody, ale kvalitu často pomíjejí. Přitom znečištěná voda v sobě může obsahovat odpadní či chemické látky, které mohou vést k různým zdravotním potížím, od infekce dýchacích cest či bolestí břicha až po závažné…

Microsoft připomněl projekt Eye on Earth, na němž spolupracuje s Evropskou agenturou pro životní prostředí. Prostřednictvím Eye on Earth si uživatelé Internetu mohou zjistit informace o kvalitě ovzduší a vody třeba v oblasti, kam se chystají na dovolenou. Lidé se často zajímají o teplotu vody, ale kvalitu často pomíjejí. Přitom znečištěná voda v sobě může obsahovat odpadní či chemické látky, které mohou vést k různým zdravotním potížím, od infekce dýchacích cest či bolestí břicha až po závažné nemoci jako žloutenka, úplavice nebo zánět mozku říká Markéta Kuklová, tisková mluvčí české pobočky Microsoftu.

Eye on Earth běží na platformě Windows Azure a využívá Silverlight a služeb vyhledávače Bing. Uživatelské rozhraní je k dispozici i v češtině a dohledat lze informace o kvalitě vody i v tuzemských lokalitách. Podklady pro hodnocení pochází z více než 21 tisíc monitorovacích stanic nacházejících se ve 27 evropských zemích. Eye on Earth k jejich datům přidává i subjektivní hodnocení veřejnosti. K dispozici jsou data z minulosti, takže lze sledovat dlouhodobější vývoj kvality vody ve vybrané lokalitě. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).