Hlavní navigace

Facebook Chat s přenosem hlasu a videa?

31. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, komunikační služba Facebook Chat v září odřízne uživatele, kteří setrvávají u prohlížeče Internet Explorer 6. Facebook to zatím oficiálně zdůvodnil nasazením kvalitnější verze služby, která prý už sama o sobě nemůže podporovat takto starý prohlížeč. Konkrétně byla řeč o zvyšování spolehlivosti. Server Neowin.net však nyní přispěchal s informací, že pod oním zkvalitňováním by se mohlo skrývat také zavedení podpory pro přenos videa a hlasu. Facebook Chat zatím…

Jak už jsme vás informovali, komunikační služba Facebook Chat v září odřízne uživatele, kteří setrvávají u prohlížeče Internet Explorer 6. Facebook to zatím oficiálně zdůvodnil nasazením kvalitnější verze služby, která prý už sama o sobě nemůže podporovat takto starý prohlížeč. Konkrétně byla řeč o zvyšování spolehlivosti. Server Neowin.net však nyní přispěchal s informací, že pod oním zkvalitňováním by se mohlo skrývat také zavedení podpory pro přenos videa a hlasu. Facebook Chat zatím umožňuje výhradně textovou komunikaci.

Doplnění podpory multimediální komunikace se jeví jako vcelku logický krok. Facebook by se tak mohl měřit s tradičními instant-messagingovými službami, protože jednou z jejich konkurenčních výhod je v tuto chvíli právě přenos hlasu a videa. Zároveň by takto vylepšený Facebook Chat mohl sehrát svou roli v očekávaném souboji Facebooku s Googlem. Google se totiž také zajímá o živou online komunikaci. Chat vestavěný do Gmailu přenos videa a hlasu umožňuje už delší dobu. Teď byl dokonce propojen s Google Voice (jen v USA) pro volání na běžná telefonní čísla.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.