Hlavní navigace

Facebook for Every Phone dosáhl 100 milionů uživatelů

22. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook včera oznámil prolomení hranice 100 milionů uživatelů své mobilní verze Facebook for Every Phone pro klasické mobily.

Pokud vám s ohledem na více než jednu miliardu uživatelů Facebooku připadá prolomení hranice 100 milionů u mobilní verze nedostačující, tak si všimněte, že jde o Facebook for Every Phone

V tomto případě totiž nejde o chytré telefony, ale verzi Facebooku pro „obyčejné“ telefony, tedy ty (sice) odsouzené k vymření, ale stále používané zhruba polovinou světové mobilní populace.

ICTZ_2022_EARLY

Facebook for Every Phone funguje na klasických telefonech, podle Facebooku dokonce zhruba na třech tisících rozdílných typech telefonů. Uživatelé získávají takřka kompletní přístup ke všem možnostem Facebooku, byť samozřejmě s některými omezeními. S ohledem na využití v rozvojových zemích je věnována pozornost i nízké datové náročnosti a v řadě případů se Facebooku podařilo dohodnout s operátory zvýhodněný přístup, ať už za nižší cenu nebo zcela zdarma.

Zajímavé na Facebook for Every Phone je ale i to, že potřebnou technologii získal Facebook akvizicí izraelské společnosti Snaptu v roce 2011. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.