Hlavní navigace

Facebook for Every Phone dosáhl 100 milionů uživatelů

Daniel Dočekal

Facebook včera oznámil prolomení hranice 100 milionů uživatelů své mobilní verze Facebook for Every Phone pro klasické mobily.

Doba čtení: 1 minuta

Pokud vám s ohledem na více než jednu miliardu uživatelů Facebooku připadá prolomení hranice 100 milionů u mobilní verze nedostačující, tak si všimněte, že jde o Facebook for Every Phone

V tomto případě totiž nejde o chytré telefony, ale verzi Facebooku pro „obyčejné“ telefony, tedy ty (sice) odsouzené k vymření, ale stále používané zhruba polovinou světové mobilní populace.

Facebook for Every Phone funguje na klasických telefonech, podle Facebooku dokonce zhruba na třech tisících rozdílných typech telefonů. Uživatelé získávají takřka kompletní přístup ke všem možnostem Facebooku, byť samozřejmě s některými omezeními. S ohledem na využití v rozvojových zemích je věnována pozornost i nízké datové náročnosti a v řadě případů se Facebooku podařilo dohodnout s operátory zvýhodněný přístup, ať už za nižší cenu nebo zcela zdarma.

Zajímavé na Facebook for Every Phone je ale i to, že potřebnou technologii získal Facebook akvizicí izraelské společnosti Snaptu v roce 2011. 

Našli jste v článku chybu?