Hlavní navigace

Facebook for Every Phone dosáhl 100 milionů uživatelů

22. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook včera oznámil prolomení hranice 100 milionů uživatelů své mobilní verze Facebook for Every Phone pro klasické mobily.

Pokud vám s ohledem na více než jednu miliardu uživatelů Facebooku připadá prolomení hranice 100 milionů u mobilní verze nedostačující, tak si všimněte, že jde o Facebook for Every Phone

V tomto případě totiž nejde o chytré telefony, ale verzi Facebooku pro „obyčejné“ telefony, tedy ty (sice) odsouzené k vymření, ale stále používané zhruba polovinou světové mobilní populace.

MMF24

Facebook for Every Phone funguje na klasických telefonech, podle Facebooku dokonce zhruba na třech tisících rozdílných typech telefonů. Uživatelé získávají takřka kompletní přístup ke všem možnostem Facebooku, byť samozřejmě s některými omezeními. S ohledem na využití v rozvojových zemích je věnována pozornost i nízké datové náročnosti a v řadě případů se Facebooku podařilo dohodnout s operátory zvýhodněný přístup, ať už za nižší cenu nebo zcela zdarma.

Zajímavé na Facebook for Every Phone je ale i to, že potřebnou technologii získal Facebook akvizicí izraelské společnosti Snaptu v roce 2011. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).