Hlavní navigace

Facebook Places nyní i ve Velké Británii

20. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to zhruba měsíc, co komunitní server Facebook představil svou nejnovější službu Facebook Places. Po úvodním omezení její dostupnosti jen na Spojené státy nyní novinka míří i mezi evropské uživatele. Prozatím tedy konkrétně je zpřístupněna zájemcům z Velké Británie. Připomeňme si, že Facebook Places umožňuje uživatelům jednodušeji sdílet informaci o místě, kde se právě nacházejí. V rámci rozhraní Facebook Touch využívá Geolocation API. Funkce je součástí i klientské aplikace pro iPhone a…

Je to zhruba měsíc, co komunitní server Facebook představil svou nejnovější službu Facebook Places. Po úvodním omezení její dostupnosti jen na Spojené státy nyní novinka míří i mezi evropské uživatele. Prozatím tedy konkrétně je zpřístupněna zájemcům z Velké Británie. Připomeňme si, že Facebook Places umožňuje uživatelům jednodušeji sdílet informaci o místě, kde se právě nacházejí. V rámci rozhraní Facebook Touch využívá Geolocation API. Funkce je součástí i klientské aplikace pro iPhone a pracuje se na aplikaci také pro Android a BlackBerry. (BBC News)

Už od představení služby se Facebook Places potýká s kritikou. Uživatelé totiž mohou kromě své vlastní polohy označit i další přátele na FB, kteří se nacházejí ve stejné lokalitě. Netřeba domýšlet výsledky hloupých fórků, že někdo někde byl, i když tam ve skutečnosti nebyl. FB přátelé sice mají možnost zobrazování polohy na svém profilu zabránit, ale tento proces je zbytečně zdlouhavý a komplikovaný, napsal Martin Vyleťal v našem nedávném článku Facebook Places: snaha získat peníze lokálních inzerentů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).