Hlavní navigace

Facebook postaví další datové centrum. Data budou proudit do Irska

25. 1. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

SafeDX, datacentrum KKCG a Foxconnu v Praze. Autor: Foxconn, KKCG
Evropská data zůstanou v Evropě. Facebook chce do dvou let otevřít další centrum, které bude čerpat energii především z obnovitelných zdrojů.

Irské Clonee bude už druhým centrem, které Facebook postaví na evropském území. Podobně jako centra ve městech Fort Worth, Altoona nebo Lulea, poběží nové centrum na energii především z větrných elektráren. Facebook chce totiž do konce roku 2018 živit polovinu své infrastruktury právě obnovitelnými zdroji. 

TIP: Podívejte se, jak to ve švédském datacentru Facebooku vypadá:

V Irsku má Facebook mezinárodní centrálu už šestým rokem. Stavba už v Clonee začala a výši investice odhaduje firma na stovky milionů eur. Hotovo by mělo být na přelomu let 2017 a 2018. 

MMF24

„Naše datová centra poskytují veškeré naše služby. Jde o nejkomplexnější stroje, které jsme kdy vytvořili,“ tvrdí Mark Zuckerberg na svém facebookovém profilu

Datové centrum bude postaveno na principech projektu Open Compute. Společný projekt Applu, Cisca a dalších firem se snaží vymyslet efektivní design při zapojení nových technologií. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).