Hlavní navigace

Facebook spustil samostatný webový Messenger, start poznamenal výpadek

David Slížek

Samostatná webová verze Messengeru měla hned po startu problémy a nešlo se do ní přihlásit. V současné době už ale běží.

Samostatnou webovou aplikaci Messengeru Facebook spustil v noci na dnešek tuzemského času. Najdete ji na www.messenger.com/login

S rozjezdem měl Facebook problémy – stránka byla hned po startu několik hodin mimo provoz a při pokusech o přihlášení vracela oznámení „Couldn't Sign In“ nebo „Please try again later.“

Teď už je web v provozu - i když někteří uživatelé stále hlásí problémy: „Nejede chat, nelze se dostat k starším vláknům, atd, atd. Jen to ukazuje točící se kolečka,“ hlásí do redakce například Daniel Dočekal.

Content 2017 Tip Kytary

Jde o téměř přesnou repliku toho, co uživatelé znají z mobilních aplikací – webový Messenger nabízí seznam konverzací a kontaktů a umožňuje kromě chatování (včetně skupinového) také hlasové či video hovory.

Samostatný web je dalším krokem v oddělování Messengeru od zbytku Facebooku. Firma už loni vydělila chatování z hlavní aplikace Facebooku a na nedávné konferenci F8 oznámila, že z Messengeru chce mít platformu, s kterou budou moci pracovat vývojáři. 

Našli jste v článku chybu?
9. 4. 2015 11:34
Luk (neregistrovaný)

...vydělování Messengeru z celého Facebooku. Co to přinese provozovateli, co to přinese uživatelům, co to přinese vývojářům aplikací? Osobně tam pozitiva nevidím prakticky žádná, jen samá negativa.

5. 10. 2015 21:28
peliculiar (neregistrovaný)

Já ano, většina lidí přešla z ostatních forem IM pouze na FB, takže mě nepřekvapuje poptávka po tom mít extra aplikaci. Akorát nejdou naproti lidem staré školy (jako jsem já), protože pokud vím tak neexistuje pro PC oficiální komunikační prográmek. Ne že by mi to vadilo - používám Pidgin, ale stává se že se změnami je protokol nějakou dobu nekompatibilní.