Hlavní navigace

Facebook Toolbar s novými lokalizacemi, čeština mezi nimi není

1. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Komunitní server Facebook uvedl svou nástrojovou lištu pro prohlížeče Internet Explorer a Mozilla Firefox v nových lokalizacích. Poprvé se oficiální Facebook Toolbar objevil v roce 2006, ovšem tehdy byl k dispozici jen v angličtině a pouze pro uživatele prohlížeče Mozilla Firefox. Dnes je nástrojová lišta populárního komunitního serveru k dispozici vedle angličtiny také v arabštině, čínštině (jednoduché i tradiční), dánštině, holandštině, němčině, španělštině, francouzštině, hebrejštině,…

Komunitní server Facebook uvedl svou nástrojovou lištu pro prohlížeče Internet Explorer a Mozilla Firefox v nových lokalizacích. Poprvé se oficiální Facebook Toolbar objevil v roce 2006, ovšem tehdy byl k dispozici jen v angličtině a pouze pro uživatele prohlížeče Mozilla Firefox. Dnes je nástrojová lišta populárního komunitního serveru k dispozici vedle angličtiny také v arabštině, čínštině (jednoduché i tradiční), dánštině, holandštině, němčině, španělštině, francouzštině, hebrejštině, italštině, indonéštině, japonštině, portugalštině, švédštině a turečtině. Čeština však na seznamu podporovaných jazyků nadále chybí.

Podporovány mají být prohlížeče Internet Explorer 6 SP2 a vyšší nebo Mozilla Firefox 3.0 a vyšší. Nejnovější Mozilla Firefox 3.6 však zatím podporován není. Facebook Toolbar umí prohledávat obsah Facebooku, upozorňovat na nové pozvánky, zprávy a požadavky nebo informovat o nově publikovaných zprávách nebo fotkách od přátel. Dále poslouží při sdílení odkazu na aktuálně prohlíženou stránku a pomůže i s nahráváním fotografií z pevného disku na Facebook. (Facebook Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).