Hlavní navigace

Facebook umožní svým uživatelům posílání peněz. Začíná v USA

Jan Beránek

Sociální síť chce suplovat banky a chatovací aplikace Messenger se naučí posílat peníze. Podobnou službu už loni rozjel konkurenční Snapchat.

Stačilo najmout bývalého manažera z PayPalu a po necelém roce se Facebook naučil zacházet s penězi. Během pár měsíců chce sociální síť rozjet službu, která bude dostupná uživatelům na počítačích i na mobilních zařízeních. U mobilů ale zatím s výjimkou přístrojů s operačním systémem od Microsoftu.

Za projektem stojí David Marcus, bývalý šéf PayPalu, který do Facebooku přišel loni v červnu. Sociální síť zatím podle agentury Bloomberg neplánuje zatěžovat transakce svými provizemi. 

Služba má ale pomoci Facebooku držet krok s konkurencí. Podobné služby už totiž spustil Snapchat, EBay nebo Venmo. Marcus podle Bloombergu neskrývá inspiraci, která pramení z čínského WeChatu.

Služba umožní uživatelům posílat a přijímat peníze z karty, kterou budou mít uloženou u svého účtu. Aplikace, kterou si firma vyvíjí sama, bez externích sil, bude umožňovat i zvýšená bezpečnostní opatření. 

Marcom


Zdroj: Bloomberg

Facebook Messenger, který od loňského oddělení od aplikace Facebooku posbíral už 700 milionů uživatelů. Poplatky a platby v rámci sítě byly od počátku jednou z vizí, která by mohla živit motor společnosti. Podle posledních informací Facebooku už 1,4 miliardy aktivních uživatelů roztočí denně víc než milion transakcí. Především za platby ve hrách nebo za reklamu. 

Pokud se služba rozjede, mohl by ji Mark Zuckerberg zapojit i do svého projektu Internet.org. Posílání peněz online je totiž v rozvojovém světě jedním z palčivých problémů a často ho zatím řeší i mobilní operátoři. 

Našli jste v článku chybu?
18. 3. 2015 17:11

Však jistě, když už jim lidé posílají kopie svých osobních dokladů, tak proč ne i číslo své kreditky. Ať už to mají ve Facebooku hezky všechno pohromadě. Marně ještě přemýšlím, co Facebook o svých uživatelích neví, ale asi to bude už všechno, ne? Možná ještě otisky prstů, to si ale můžou sehnat od Applu.

19. 3. 2015 9:27
Karel (neregistrovaný)

Stejně nakonec skončí u bitcoinu. Něco podobného se objevilo už skoro před rokem a třeba takový ChangeTip funguje na více sociálních sítích už dlouho a úplně bez problémů. Bitcoin to vyhraje. http://btctip.cz/bitcoin-poslete-jednoduse-pres-facebook-jako-zpravu