Hlavní navigace

Facebook už rok pracuje na Readeru, vlastní čtečce zpráv pro mobily

24. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Aplikace Facebooku podle Wall Street Journalu připomíná známý Flipboard, který umožňuje stahovat zprávy z řady zdrojů a jednoduše je procházet.

Facebook pokračuje ve snaze přitáhnout co nejvíce mobilních uživatelů na své služby. Podle zprávy deníku Wall Street Journal už déle než rok vyvíjí aplikaci s interním jménem Reader, která by měla sloužit k přehlednému zobrazování zpráv z novin, časopisů a facebookových feedů v mobilních telefonech a na tabletech.

Podle zdrojů, které jsou s projektem obeznámeny, má služba připomínat známou aplikaci Flipboard. Ta umožňuje kombinovat různé zdroje článků a vytvářet z nich jakýsi virtuální časopis. Její klíčovou vlastností je přitom jednoduché rozhraní, které velmi usnadňuje čtení a prohlížení zpráv na mobilních displayích. Flipboard má dnes kolem 50 milionů uživatelů, píše WSJ.

Připomeňme, že s prvními indiciemi, že Facebook něco podobného chystá, přišel už v půlce června vývojář Tom Waddington, který si všiml, že ve zdrojovém kódu Facebook Graph API se začaly objevovat zmínky o RSS feedech. Zprávy si pak všiml například také server TechCrunch, který ji dal do souvislosti s blížícím se koncem Google Readeru.

Podle WSJ není jasné, kdy – a jestli vůbec – Facebook novou aplikaci spustí. Mluvčí firmy odmítli zprávu komentovat.

Aplikace pro čtení článků na mobilech a tabletecch každopádně zapadá do strategie Facebooku získat co nejsilnější pozici na mobilních zařízeních a sáhnout si na co největší podíl z výdajů na mobilní reklamu. Podle WSJ se Facebook v aplikaci, na jejíž vývoj dohlíží přímo Mark Zuckerberg, zaměřil na co nejlepší user experience, tak aby v ní uživatelé trávili co nejvíce času.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn